Narciarskie wakacje we Włoszech - gdzie warto pojechać

 • Aktualności
 • Narciarskie wakacje we Włoszech - gdzie warto pojechać

Zastanawiasz się, gdzie na narty do Włoch najlepiej wyjechać? Ten urokliwy kraj oferuje wiele doskonałych miejsc na zimowe wakacje, gdzie możesz cieszyć się świetnymi trasami narciarskimi i malowniczymi krajobrazami. W tym artykule przedstawimy Ci propozycje najbardziej atrakcyjnych destynacji. W Live Sport skupiamy się między innymi na: Alpe di Siusi, Civettcie oraz Folgarii. Przygotuj się na niezapomniane przygody na stoku!

WŁOCHY NARTY - GDZIE NAJLEPIEJ ZNALEŹĆ DOSKONAŁE TRASY I WSPANIAŁE WIDOKI?

Gdzie na narty we Włoszech trzeba się udać? Jeśli szukasz idealnego miejsca dla całej rodziny, Alpe di Siusi to odpowiedni wybór. Ten urokliwy ośrodek narciarski położony jest w malowniczej dolinie Val Gardena, w słynnym regionie południowego Tyrolu.

Alpe di Siusi, będący częścią obszaru narciarskiego Dolomiti Superski, oferuje doskonałe trasy narciarskie o długości 175 kilometrów. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ośrodek jest idealnym miejscem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z narciarstwem, dostępne są łatwe i szerokie trasy. Zaawansowani natomiast będą mogli skorzystać z technicznie wymagających tras, które zapewnią im wyzwanie oraz ekscytację.

Alpe di Siusi to również największy wysokogórski płaskowyż w Europie, gwarantujący wspaniałe widoki. Po całym dniu napawania się nimi na stoku, można zrelaksować się w uroczym miasteczku Fiè Allo Sciliar, oddalonym o 6 km od stacji narciarskiej. Doskonałą opcją będzie skosztowanie tam lokalnej kuchni, a także delektowanie się tradycyjnymi włoskimi smakołykami.

Alpe di Siusi (Seiser Alm) oferuje wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które przyciągają turystów z różnych zakątków świata. Oto niektóre z najbardziej interesujących miejsc i atrakcji w tym regionie:

 1. Compaccio (Compatsch): to główna miejscowość Alpe di Siusi, służąca jako punkt wyjściowy do wielu szlaków turystycznych i narciarskich. Compaccio jest znane z uroczych restauracji i sklepów.

 2. Szlaki turystyczne: Alpe di Siusi oferuje liczne szlaki piesze, które prowadzą przez malownicze krajobrazy. Szlaki te różnią się stopniem trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 3. Wyciągi narciarskie: zimą region przekształca się w raj dla narciarzy, z dostępem do rozległego regionu narciarskiego Dolomiti Superski.

 4. Sciliar (Schlern): to charakterystyczny szczyt w Dolomitach, widoczny z wielu miejsc na Alpe di Siusi. Sciliar oferuje niesamowite możliwości dla entuzjastów wspinaczki i turystyki górskiej.

 5. Wieża Witches: legendarne miejsca związane z lokalnymi legendami i mitami, popularne wśród turystów.

 6. Rifugi (schroniska górskie): w regionie znajduje się wiele schronisk górskich, które oferują zarówno noclegi, jak i tradycyjne posiłki, stanowiąc miłe miejsce na odpoczynek w trakcie wędrówek.

 7. Fié allo Sciliar (Völs am Schlern): malownicza wioska u podnóża Alpe di Siusi, znana z pięknych krajobrazów i tradycyjnej architektury.

 8. Przełęcz Siusi (Seiser Alm Bahn): kolejka linowa łącząca Alpe di Siusi z doliną, oferująca spektakularne widoki na otaczające góry.

 9. Naturalne parki: region graniczy z Parkiem Natury Sciliar-Catinaccio i Parkiem Natury Puez-Odle, które są domem dla różnorodnych gatunków roślin i zwierząt.

 10. Kościoły i kapliczki: region ten jest bogaty w malownicze kościoły i kapliczki, które często znajdują się w spektakularnych lokalizacjach.

Alpe di Siusi to miejsce, gdzie natura, kultura i historia łączą się, tworząc niepowtarzalne doświadczenia dla odwiedzających.

Zamrożony wodospad

WŁOCHY - GDZIE NA NARTY? SPRAWDŹ KOLEJNE PROPOZYCJE LIVE SPORT!

Kolejną atrakcyjną destynacją dla narciarzy jest Civetta, położona w regionie Veneto. Ten ośrodek narciarski w Dolomitach zachwyci Cię swoimi doskonałymi trasami narciarskimi o łącznej długości około 80 km. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy narciarz będzie mógł znaleźć odpowiednie trasy.

Ośrodek oferuje również szereg innych atrakcji, takich jak:

 • snowpark,
 • trasy biegowe,
 • malownicze trasy dla spacerowiczów.

Po całym dniu na stoku, warto odwiedzić piękne miasteczko Alleghe, położone u podnóża góry Civetta. To urokliwe miejsce oferuje wiele restauracji i kawiarni, w których można spróbować lokalnych specjałów i podziwiać widok na jezioro Alleghe.

Gdzie do Włoch na narty proponujemy się jeszcze udać? Trzecią interesującą destynacją narciarską we Włoszech jest Folgaria, położona w regionie Trydent-Górna Adyga. Ośrodek narciarski oferuje około 70 km tras narciarskich dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

Folgaria jest częścią obszaru Folgaria-Fiorentini-Lavarone, który oferuje łącznie 100 km tras narciarskich. To idealne miejsce dla rodzin i początkujących narciarzy, ponieważ ma wiele łatwych tras oraz doskonałe warunki do nauki jazdy na nartach.

Ośrodek oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak:

 • wesołe miasteczko dla dzieci,
 • lodowisko,
 • trasy biegowe.

Po całym dniu na stoku, warto zwiedzić ujmujące centrum miasta Folgaria, które zachwyca swoją architekturą oraz tradycyjnymi włoskimi kawiarniami.

GDZIE NA NARTY DO WŁOCH DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NIE TYLKO? POSTAW NA BIAŁE SZALEŃSTWO Z LIVE SPORT!

Włochy są pełne wspaniałych miejsc narciarskich, które zapewnią Ci niezapomniane wakacje na stoku. Jako niezawodny organizator tego typu wyjazdów, oferujemy najbardziej udane wypady do: Alpe di Siusi, Civetty czy Folgarii.

Nasza oferta to:

Proponujemy jeszcze takie destynacje jak:

Live Sport to nie tylko gwarancja narciarskich wakacji, ale również zapewnienie przeżyć pełnych emocji. Zanurz się z nami w pięknie włoskich Alp, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i poczuj adrenalinę na fantastycznych trasach narciarskich.

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie najlepiej na narty we Włoszech się wybrać, odpowiedź jest prosta! Postaw na idealnie zorganizowane wyjazdy z Live Sport! Zapraszamy do kontaktu!