wyjazdy w dobie COVID

  • FAQ
  • wyjazdy w dobie COVID

 Pandemi wywróciła życie do góry nogami. Wprowadziła mnóstwo zmian na różnych poziomach życia. U wielu osób zmieniła postrzeganie świata a nawet codzienne funkcjonowanie. Częstym zjawiskiem jest pojawiający się strach przed różnymi rzeczami, m.in. przed kontaktem z ludźmi, przed zamkniętymi przestrzeniami, przed wychodzeniem z domu, przed wyjazdami z miasta. Z drugiej strony mamy do czynienia z odwrotną sytuacją - tęskonotą za swobodą poruszania się, za otwartymi lokalami usługowymi, gastronomią, hotelami, parkami rozrywek.

Ostatnio często słyszymy o powolnym wygaszaniu się pandemii, jednak nikt z nas nie wie kiedy to nastąpi, kiedy przyjdzie tzw. odporność stadna, kiedy to wszystko się po prostu skończy. Jedno jest pewne, ci z nas, którzy już bardzo tęsknią za chwilą wytchnienia, wyrwania się od codzienności nie chcą czekać i starają się żyć w sposób jak najbardziej zbliżony do tego sprzed ponad roku. Dowodem na to jest wzmożona w ostatnim czasie turystyka krajowa i zagraniczna. Zdalny system pracy i szkoły pozwolił na swojego rodzaju większą swobodę życia, której wielu nie znało przed wybuchem pandemii.

Okazuje się, że stosując się do zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem  można swobodnie funkcjonować i korzystać z życia jak się tylko chce; można wyjeżdżać, zwiedzać, odpoczywać, ładować akumulatory. W tych ciężkich czasach to bardzo ważne, aby móc choć na chwilę odsapnąć. Warto więc zastanowić się nad wyjazdem, najlepiej ze sprawdzoną firmą, która gwarantuje stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, spakować walizki i w drogę